ikona 

Milník pro fotbalový Mojžíř: kabiny jsou hotové

Fotbalový klub TJ Mojžíř se po dlouhých letech dočkal nového zázemí. Nové kabiny nahradily desítky let starou stavbu složenou z někdejší jídelny, která absolutně nevyhovovala hygienickým standardům a byla plná nebezpečného azbestu. Investorem rekonstrukce byl městský obvod Ústí nad Labem – Neštěmice, celkové náklady dosáhly 10,35 milionu korun. TJ Mojžíř se tak na konec sezóny mohl vrátit na domácí hřiště, slavnostní výkop zápasu proti Křešicím obstarala starostka Yveta Tomková.

Účelovou dotaci ve výši 10 mil. korun uvolnili pro MO Neštěmice v rámci loňského závěrečného účtu města zastupitelé.  „Cesta k získání desetimilionové dotace od města nebyla snadná. Je na místě ještě jednou poděkovat kolegům z KSČM, PRO!Ústí a některým nezařazeným, bez jejichž podpory by se finance na rekonstrukci nepodařilo získat. Díky nim se náš fotbalový klub může pyšnit nejhezčím a nejmodernějším zázemím v širokém okolí. Původní kabiny byly skutečně ostudné,“ říká Yveta Tomková. Rekonstrukce kabin byla největší investiční akcí radnice v uplynulých letech.

Zhotovitelem stavby byla společnost SIM stavby z Ústí nad Labem, která vyhrála ve výběrovém řízení díky nejnižší nabídnuté ceně. Z dotace od města byla hrazena demolice původního objektu včetně likvidace azbestu, vlastní stavba, přeložky plynu a elektrického vedení, technický dozor investora a výkon BOZP. Neštěmická radnice investovala 354 000 korun. „Městský obvod se podílel na nákupu nábytku a dalšího vnitřního vybavení, instalaci elektronické zabezpečovací signalizace, platil také dodávku a instalaci nového zábradlí a laviček a výkon autorského dozoru projektanta,“ doplňuje vedoucí odboru majetku ÚMO – Neštěmice Michal Vrbíček. Dvě kuchyňské linky umístěné v novém zázemí byly od sponzora.

TJ Mojžíř vznikl v roce 1960, v současné době klub čítá tři mládežnické a dva seniorské týmy. Celkem má klub kolem 150 členů. Nové zázemí ale nebude sloužit jen fotbalistům. „Kabiny mají i společenský rozměr. Na hřišti se schází lidé ze starého Mojžíře. Teď řešíme už i to, že by na hřišti mohl být příměstský tábor. Je to jasný signál, že navzdory všem potížím, které v Mojžíři jsou, nelámeme nad starousedlíky a slušnými lidmi hůl,“ doplňuje Yveta Tomková.

Podle starostky si péči, která se dostala TJ Mojžíř, zaslouží i druhý zdejší klub, FK Český Lev Neštěmice. „Stadion je ve správě města, resp. Městských služeb, a jeho současný stav je žalostný. Klub, který letos slaví kulaté výročí a má za sebou historické úspěchy, si zaslouží lepší prostředí. Budu prosazovat, aby byl i zdejší stadion převeden pod správu městského obvodu, protože jsme dokázali, že se o svá sportoviště umíme postarat lépe,“ dodává Yveta Tomková.

 

 Zpět  Nahoru  Tisk