ikona 

AŤ TO UKLIDÍ MĚSTO

jsou poslední dobou častá slova obyvatel městského obvodu a týkají se převážně psích exkrementů.

Psí výkaly na chodnících, v parcích, na trávě, mnohdy páchnoucí, rozličné konzistence a barev – všechny takové vám dokážou znepříjemnit celý den, natož podaří-li se vám do takové hromádky šlápnout. Nemluvě o přenosu škrkavek.

Mnoho obcí sice vlastní a používá vysavače na nedopalky, výkaly a jiné drobné nečistoty, ale uklidit po svém psovi zvládne každý sám. Odstranění psího lejna zkrátka patří k základní péči o něj, ale především ke slušnému chování.

Městský obvod Neštěmice disponuje třemi stroji na vysávání exkrementů. Stroje nelze používat za mokra, neboť se rozbředlými výkaly stroje zanášejí a čistit se musí prakticky po každé druhé smradlavé hromádce. Navíc je to práce velmi nepříjemná, neoblíbená, resp. obce velmi těžko shánějí zaměstnance ochotné tuto práci vykonávat.

Ti majitelé psů, kteří jsou líní se ohnout, aby uklidili hromádku po svém mazlíčkovi, tak porušují obecně závaznou vyhlášku města o čistotě a pořádku č. 4/2008. V dikci městské policie je za tento prohřešek udělovat pokuty. Policistů je však velký nedostatek a nemohou řešit pouze neukázněné majitele psů.

Proto všichni ti, kteří chtějí mít okolí svého bydliště i veřejné prostranství čisté, apelují na ty, kteří z neznámých důvodů nesbírají a neuklízejí psí exkrementy ať po malých, středních či velkých plemenech: „Ukliďte za svého psa, sám to nezvládne“ a psi žádají: „PROSÍM, UKLIĎ PO MĚ“. Děkujeme.             

 Zpět  Nahoru  Tisk